Skočit na obsah

KynžvartMariánské Lázně

Mariánské lázněKdo nebyl v Mariánských Lázních, jako by nežil. To si určitě myslel i největší evropský romantický básník J. W. Goethe, který jak známo měl Mariánské Lázně obzvlášť v oblibě. Proto neváhejte a udělejte si výlet do tohoto sice poměrně mladého, ale o to více opravdu lázeňsky vyšňořeného města, které je druhými největšími lázněmi v České republice.

Mariánské lázněPři návštěvě Mariánských Lázní můžete ochutnávat a porovnávat chutě téměř sto padesáti léčivých pramenů, které zde vyvěrají. Samozřejmě nesmíte opomenout si udělat procházku po lázeňské kolonádě, která je chloubou tohoto města. Tato klasicistní stavba z předminulého století skutečně stojí za to, aby ji člověk pomalým, vpravdě lázeňským krokem prošel od začátku do konce. Další atrakcí, která proslavila Mariánské Lázně nejen v nejbližším okolí, ale v celé naší zemi a dokonce i za hranicemi, je zpívající fontána. Ta nabízí každou lichou hodinu hudební program, který pravidelně přitahuje stovky návštěvníků. Ve 21 a 22 hodin je navíc muzika doplněna světelnými a barevnými efekty. Takže potěšení nejen pro ucho, ale i pro oko.

Mariánské lázněTaké tzv. Miniaturpark přiláká každoročně tisíce návštěvníků, kteří se obdivují několika desítkám dokonalých miniatur (1:25) významných českých kulturních, ale i technických památek. Otevřen je od května do září každý den od 10 do 17 hodin. Kdo se zajímá o geologii, neměl by vynechat návštěvu geologického parku, který představuje ukázky nerostů vyskytujících se v CHKO Slavkovský les. Kolem Mariánských lázní je rozeseta celá řada vyhlídek, ze kterých jsou překrásné výhledy nejen na město a jeho okolí, ale také na celý Slavkovský les a při dobré viditelnosti i na Český les.

Mapa
zdroj: supermapy.centrum.cz