Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že Máchův kraj korunuje hrad Bezděz, který sám básník Karel Hynek Mácha šestkrát navštívil? Silueta středověké zříceniny inspirovala i další umělce. Můžeme ji vidět na obrazech Josefa Mánesa, Aloise Bubáka i Huga Ullicha.
Prohlídková trasa zámku Kynžvart

Prohlídková trasaPro návštěvníky zámku Kynžvart je připraven návštěvní okruh, který nadchne snad každého. K vidění je celkem pětadvacet místností, mezi kterými figurují jak soukromé salóny a knihovny, tak například kabinet kuriozit, jídelna či zámecké muzeum.

Během prohlídky navštívíte schodišťovou halu, temný salónek, malachitový salónek, malou pracovnu, modrý salónek (Napoleónův), či kancléřovu pracovnu s rozkládacím stolem, který sloužil při jednáních Vídeňského kongresu (1814-1815). K vidění je také Richardova knihovna se skrytými dvířky a zelený salón s portréty Habsburků a Metternichů. Součástí prohlídky je i kulečníkový salón s ruským kulečníkovým stolem (dar od cara Mikuláše I.).

Prohlídková trasaVelký sál nabízí sochařská díla Antonia Canovy. V Zámecké jídelně jsou k vidění rodinné portréty a unikátním zlaceným stolním servisem Thomire na mahagonovém nábytku.

Dále se provádí v renesančním kuřáckém salonu se čtyřmi oltářními deskovými obrazy od Bernarda Strigela (kolem roku 1510), v hudebním salónu, orientální chodbou s kolekcí japonských lakovaných šperkovnic a v zámecké zbrojnici s 220 chladnými i palnými zbraněmi.

V expozici Karla Hussa, zakladatele zámeckého muzea, shlédnete památky na posledního chebského kata.

V zámecká kapli sv. Antonína z Padovy v mramorovém oltáři jsou ostatky sv. Bonifacia (dar od papeže Řehoře XVI.). Dále vás čeká Kancléřova knihovna, nová knihovna a kabinet kuriozit - autentická instalace kynžvartského zámeckého muzea a egyptský salónek.