Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že Židovská čtvrť ve městě Třebíč mela v době nejhustšího osídlení více než 1200 obyvatel? Pro Židy tu fungovala vlastní radnice, chudobinec, špitál, škola a dvojice synagog.
Možnosti pěší a cykloturistiky

Svým umístěním na samém okraji Slavkovského lesa je Kynžvart ideálním výchozím bodem pro různé procházky a vyjížďky do okolí. Přímo Kynžvartem a jeho těsným okolím prochází žlutá, modrá i zelená turistická značka. Po nich se snadno dostanete na ta nejzajímavější místa kynžvartského okolí, která nabízejí fantastické vyhlídky, neobvyklé přírodní útvary a celou řadu kulturních i přírodních památek. A že je na co se dívat! Neváhejte a přesvědčte se sami!

Také pro milovníky sportu na stroji se dvěma koly a jedněmi řidítky je Kynžvart atraktivní lokalitou. Nabízí pestrou paletu cyklistického vyžití. Můžete využít několik cyklotras, na které narazíte přímo v Kynžvartu a které vás dovedou prakticky do všech zajímavých oblastí Slavkovského lesa. Nebo se můžete vydat po vlastní ose, protože okolí Kynžvartu je doslova protkáno silničkami, cestami a cestičkami, na kterých si cyklistiku užije skutečně každý. Od těch nejmenších a úplných začátečníků až po staré zkušené bikery.

Pro konkrétní atraktivní místa, která stojí za to objevit, viz tipy na výlet.

Turistické trasy:

Mapa turistické trasy

Cyklotrasy:

Mapa cyklotrasy

zdroj: supermapy.centrum.cz