Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že vstupní branou do NP České Švýcarsko je malebná obec Hřensko? Můžete se odsud vydat na proslulou Pravčickou bránu, nebo si užít projížďku na loďkách mezi soutěskami řeky Kamenice.
Významná města

Cheb

ChebHistorické jádro Chebu, jednoho z nejstarších českých měst, nabízí řadu křivolakých středověkých uliček, které vás zaujmou svou malebností a řadou historicky cenných domů. Skvostem mezi nimi je domovní blok „Špalíček“, který stojí na náměstí a je pozoruhodný svou tloušťkou, resp. hubeností. Také si můžete prohlédnout dům, kde byl zavražděn slavný vojevůdce Albrecht z Valdštejna.

Karlovy Vary

Karlovy VaryJsou nejnavštěvovanějším lázeňským městem u nás. Založil je sám král a císař Karel IV. v místě, kde při lovu narazil na léčivý pramen. Proslavily se nejen zdobnou a monumentální lázeňskou architekturou (připomeňme alespoň slavnou kolonádu), ale také například mezinárodním filmovým festivalem či výrobou tradičních oplatek, vzácného porcelánu a oblíbené Becherovky.

Františkovy Lázně

Františkovy LázněNejmenší a nejpůvabnější z lázní tzv. Západočeského trojúhelníku (Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně). Pokud dáváte přednost procházce v klidném prostředí malebných lázní před kolonádou přecpanou turisty, pak si určitě zajeďte do tohoto města a vychutnejte si jeho léčivé prameny, oslnivé stavby a neporušenou přírodu, která ho obklopuje.

Mapa
zdroj: supermapy.centrum.cz