Skočit na obsah

Kynžvart


Zámek Kynžvart

Lázně Kynžvart

Turistické informace

Tipy na výlet

Víte že…

Víte, že Hřensko je vstupní branou do NP České Švýcarsko? Malebné městečko obklopené romantickou krajinou láká turisty už od 19. století… Přijeďte se také podívat!
Významní návštěvníci v Kynžvartu

Eduard VII Lázeňský areál Lázní Kynžvart je dnes určen pouze dětem. Nebylo tomu tak však vždy. Až do roku 1950 se zde léčili i dospělí a to z mnoha rozličných chorob. Jelikož se městečko nachází v malebné krajině Slavkovského lesa, mají tu návštěvníci možnost kromě pití léčebných pramenů a návštěv lázeňských kůr trávit svůj čas také procházkami po okolí, které je láká celou řadou přírodních památek, ale především nádhernou a možno říci nezkaženou přírodou. Proto patřily lázně v Kynžvartu vždy mezi ty nejvyhledávanější a to nejen v Českých zemích, ale i v celé střední Evropě.

J. W. GoetheNení proto divu, že zde pobývala nebo se sem alespoň přijela podívat celá řada osobností, které ať už přímo či nepřímo zasáhly do dějin či nějakým způsobem ovlivnily svou dobu. Mezi nejvýznamnější návštěvníky Lázní Kynžvart patří bezesporu německý básník J. W. Goethe, který jak známo rád navštěvoval západočeské lázně. V roce 1876 sem na léčebný pobyt přijel bohatý vídeňský bankéř Nathaniel Rothschild. V roce 1903 se ve zdejších lesích na pozvání knížete Metternicha účastnil honu pozdější anglický král Eduard VII. V roce 1936 na zámku v Kynžvartu pobýval španělský král Alfons VIII. V roce 1924 se členové české vlády rozhodli společně navštívit Kynžvart. Vládní návštěvy se zúčastnil mimo jiné i Edvard Beneš, Antonín Švehla nebo Karel Kramář.